piątek, 9 maja 2008

Podstawowe błędy


Wielu ludzi na wstępie przekreśla swoją szansę na osiągniecie sukcesu poprzez jakże wszystkim znane wymówki:

"To nie dla mnie"

"Nie dam rady"

"To wymaga wiele pracy".

Nie rób tego! Myślisz, że dzisiaj jeździlibyśmy samochodami albo mielibyśmy Windowsa gdyby Bill Gates i Henry Ford znaleźli wymówki, aby nie realizować swoich marzeń? Bill Gates któregoś dnia powiedział, że do 2000 roku komputer będzie w każdym domu. Śmiali się z niego. Jego wizja się ziściła i dzisiaj jest milionerem.. Henry Ford miał wizję samochodu dla każdego, zapowiedział, iż za kilkanaście lat każdego będzie stać na samochód. Jak myślisz jaka była reakcja innych ludzi? Oczywiście, wyśmiewali go. Kiedy siedział i pracował w swoim warsztacie ludzie podchodzili i pytali "To coś ma jeździć?!". Jednak on nie zniechęcał sie i co? Dzisiaj branża samochodowa jest jednym z najszybciej rozwijających się działów.

Następnym najczęściej popełnianym błędem jest tzw. "słomiany zapał". Nikomu chyba nie muszę tłumaczyć tego stwierdzenia. Wiele ludzi porywa się na coś, zarzekając się przy tym, iż za wszelką cenę osiągną swój cel. Niestety, po kilku dniach porzucają swoje działania usprawiedliwiając się wymówkami. Pamiętaj, łatwiej ruszyć spokojnie i z biegiem czasu nabierać prędkości niż zerwać się na chwilę po czym stanąć.

Zastanów się, czy często odmawiasz sobie pracy kosztem jakiejś przyjemności? Jak myślisz czy lepiej mieć chwilową wygodę dla późniejszej niewygody, czy mieć chwilową niewygodę dla późniejszej wygody?

dodajdo.com

Brak komentarzy: