sobota, 10 maja 2008

Zaplanuj swój dzień


Jest dziesiątki ludzi, którzy to robią, i tysiące którzy tego nie robią. Biznesmeni, ludzie sukcesu zawsze planują swój dzień. Być może dlatego, iż mają codziennie dużo zajęć, lecz wydaje mi się, że robią to z przyzwyczajenia kiedy byli na początku drogi do sukcesu,bowiem jest to świetna technika motywacyjna. Dlaczego? To co napiszesz na kartce papieru jest dla Ciebie zobowiązaniem.Podpisałeś dokument w którym zobowiązałeś się do wykonania pewnych zadań. Planowanie dnia wydaje się proste, bo co w tym trudnego?
Poznaj sprawdzony sposób planowania dnia, na którym wzorowało się wiele osób.

Wieczorem bądź w nocy, przed zaśnięciem, weź swój podręczny terminarz, bądź kalendarz w telefonie komórkowym i napisz co będziesz jutro robił.
Przedstawię Ci sposób, w jaki staram się planować dzień.
Na początek dnia weź sobie najtrudniejsze zadanie. Na przykład: jeżeli Twoim celem jest nauka, weź się za to co jest najtrudniejsze.Sam wiesz doskonale co sprawia Ci największą trudność. Dla jednego będzie to przeczytanie książki dla kogoś innego napisanie wypracowania. Zaplanowałeś pierwszą część dnia? Świetnie.
Teraz popołudnie. Co będziesz robił popołudniu? Coś prostszego. Może ktoś z rodziny prosił Cię o pomoc przy sprzątaniu? Albo kolega prosił Cię o przeinstalowanie systemu? Pomyśl, co nie sprawi Ci aż tak wielkiego trudu.
Godziny późno popołudniowe są przeznaczone na hobby i wypoczynek, jednak bądź kreatywny, bo dla większości wypoczynek to kanapa w salonie i wielki telewizor.. Staraj sie wypoczywać aktywnie,bo to Cię rozwija.

Jeżeli jesteś pełen energii przez cały dzień, nie musisz sie do tego stosować, moje gratulacje :)

dodajdo.com

Brak komentarzy: