czwartek, 22 maja 2008

W zdrowym ciele, zdrowy duch

Wiele razy zastanawiałeś się dlaczego pomimo całodniowego biernego wypoczynku, wieczorem nie mogłeś się do niczego zmobilizować?Pamiętaj, zdrowy, pełen sił duch, nie może sprawnie współpracować z leniwym ciałem, które myśli tylko o ciepłym łóżku. Warto zwrócić na to uwagę, bo wiele osób lekceważy ten aspekt.

Kiedy nie chce Ci się nic robić - nie wypoczywasz aktywnie i czujesz, że brak Ci sił. Również Twoja wielka motywacja zanika i ciężko Ci się podjąć czegokolwiek. W takich chwilach człowiek najchętniej przeleżał by cały dzień przed telewizorem bądź przesiedział przed komputerem... Wiem, wiem znam to z własnego doświadczenia. Jednak zaufaj mi, kiedy aktywnie wypoczywasz jesteś bardziej kreatywny. Jak myślisz dlaczego tak wielu biznesmenów grywa w tenisa lub golfa? Sport to sposób na odstresowanie się, znalezienie nowych sił. Jeżeli myślisz, że Twoje hobby pozbawi Cię sił- jesteś w błędzie. Nie przekonasz się, dopóki nie spróbujesz.

Siedzenie w domu, nie jest najlepszym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Popadniesz w rutynę, Twój każdy dzień będzie wyglądał tak samo. Nawet wolny czas po pracy będzie taki sam (komputer, TV, zimne piwo). Jeżeli ciężko pracujesz fizycznie – rozumiem. Ale jeżeli masz siedzącą pracę i do pracy dojeżdżasz samochodem ? Twoja aktywność fizyczna jest ograniczona do totalnego minimum. Wypoczynek wcale nie musi być wielki i pochłaniać ogromnych pokładów energii jak bieganie czy pływanie. Wpadłeś na pomysł, żeby po prostu wyjść z domu na godzinny spacer po mieście? To raczej nie wymaga wielkiej aktywności fizycznej, chociaż dla tych uzależnionych od samochodów być może będzie szokiem ruszyć się z miejsca o własnych nogach.


Tak więc, jeżeli praca nie wymaga od Ciebie wysiłku fizycznego...
I czujesz że brak Ci sił...
I widzisz że pora coś z tym zrobić...
Powinieneś znaleźć sobie hobby!

Praktyczne zastosowanie:

Znajdź sobie jakieś hobby bądź zajęcie. Może to być siłownia, basen czy cokolwiek co ruszy Cię z miejsca. Znajdź coś co naprawdę lubisz robić! Wpisz te zajęcie w rozkład dnia, nie żałuj na nie czasu. Jednak pamiętaj, do niczego sie nie zmuszaj, wystarczy, że zmuszasz się do swojej nudnej pracy. Kiedy robisz coś, co lubisz Twój humor się poprawi i automatycznie podwyższy się poziom Twojej motywacji. Jeżeli nie masz czasu na bieganie, czy piłkę nożną wybierz się na spacer, aby się dotlenić. Podziwiaj świat zobacz jaki jest piękny, szczególnie wiosną kiedy wszystko budzi się do życia. Obudź i Ty w sobie nowe siły, które pomogą Ci osiągnąć cel.

dodajdo.com

Brak komentarzy: